Zažádejte si o přídavky na děti

Zažádejte si o přídavky na děti


I zaměstnaní rodiče mohou mít občas problém vyjít s penězi, protože poslední měsíce dochází k obrovskému nárůstu cen. Zdražují základní životní potřeby, které musí platit všichni bez rozdílu. Nájmy, hypotéky, pojištění, elektřina, plyn i potraviny zdražují už několik měsíců v řadě a pro rodiny s malými dětmi jde o částky, které rozhodně nejsou zanedbatelné. https://www.zive.cz/zanedbatelne-mnozstvi/at-1022163/default.aspx Pro řadu rodin je tak najednou problém vyjít s příjmy. Tato situace se týká tisíců rodin, a zatím to nevypadá že by se mělo v dohledné době něco změnit.

peníze eura

Rodiče, kteří prací nebo jinak odvádí daně v Německu, mají oproti jiným rodinám poměrně velkou výhodu, a tou je možnost získání německých přídavků na děti. I v České republice máme možnost za jistých podmínek přídavky pobírat, ale oproti těm německým jde o nízkou sumu. V Německu činí výše jejich přídavků 250 EUro na jedno dítě měsíčně. To je opravdu částka, kterou v rozpočtu pozná většina rodin.

  • Jak získat přídavky?

Jde o to, abyste v Německu odváděli daně. Stačí aby jeden z rodičů pracoval nebo podnikal v Německu, a rázem vám nejspíš vznikne nárok na kindergeld. Další varitnou je pronájem nemovitosti, z čehož opět platíte daně Německu. Jestli vy nebo váš partner pracujete v Německu alespoň na částečný úvazek, můžete mát nárok na přídavky a byla by škoda si o ně nepožádat.

pero formulář

Jestli chcete vědět zda na ně máte nárok a nebo si o ně nedokážete požádat, obraťte se na mě. Umím velice dobře německy a kromě překladů se zabývám právě vyřizováním žádostí o kindelgeld. Společně vyplníme formuláře kindergeld Preklady-nemeckeho-jazylka, a dodáme úřadům veškeré podklady pro to aby mohly rychle a jednoduše rozhodnout. Nenechte si utéct 250 Euro měsíčně na první i druhé dítě, protože v přepočtu jde o velmi vysokou částku, která se vám rozhodně bude hodit. Nezapomínejte na to, že si můžete požádat i zpětně, ale vše má svoje pravidla.