Proč je tak těžké sehnat dámské oblečení velikost 44

Proč je tak těžké sehnat dámské oblečení velikost 44


Zdaleka ne každý z nás byl opatřen figurou modelky. Mnohé ženy mají širší boky, a tomu musí odpovídat i oblečení, které nosí. Často proto shání větší ? konfekční velikost. Problém je, že například dámské oblečení velikost 44 semoda.cz není v běžných obchodech vůbec snadné najít. Pokud si prohlédneme věšáky a hromádky vystaveného zboží, zjistíme, že naprostá většina je pro střední postavu. Velikosti větší než 40 najdeme jen zřídkakdy, a obvykle pouze v jedné barvě. To však bohužel znamená, že ty z nás, které mají větší postavu, si nemohou vybírat a musí se spokojit s tím, co je k dispozici, ať už jim to sluší, nebo ne.

obchod s oblečením

Důvod, proč tomu tak je, je jednoduchý: ušetření financí. Přeci jen, na výrobu trička velikosti S je potřeba mnohem méně materiálu, než na to o velikosti XL. Je tedy pochopitelné, co budou firmy prosazovat. To je také jeden z důvodů, proč je v dnešní době kladen takový důraz na štíhlou postavu. Dále je zde fakt, že lidí, kteří potřebují skutečně nadměrnou velikost, zas až tolik není. Nevyplatí se tedy těchto velkých typů vyrábět mnoho, neboť by jich většina zůstala neprodána. Výsledkem toho všeho je však pak to, že ti, kteří by je potřebovali, prakticky nemají možnost je sehnat.

ramínko v obchodě s oděvy

Ano, existují například obchody specializující se na oblečení nadměrné velikosti. Problém je, že valná část především žen se stydí tam chodit, neboť by to v podstatě znamenalo definitivní potvrzení toho, že je tlustá. A to se v dnešní době rozhodně nenosí. Proto raději zajde do běžného obchodu s oděvy, kde nemá prakticky žádný výběr.

Jistě, lze souhlasit, že tato situace není ideální. Dalším řešením jsou pak nákupy přes internet, avšak ty se příliš nedoporučují, neboť si oděv nemůžete před koupí vyzkoušet. Hrozí tedy riziko, že jej budete muset poslat zpět, což bude opět stát další čas. Za svou postavu bychom se tedy rozhodně neměli stydět, i když je pravdou, že být štíhlý je rozhodně zdravější. Nikdo vám však nezaručí, že budete zároveň i spokojení.