Může být operativní leasing bez registru výhodný?

Může být operativní leasing bez registru výhodný?


Leasingy máme nejčastěji spojeny s automobily, je však pravdou, že si na něj můžeme pořídit mnohem více věcí. Není tedy divu, že existuje mnoho různých typů, které se navíc také mohou lišit v detailech podle konkrétního poskytovatele.

Základem však vždy je, že onu věc v podstatě koupí poskytovatel, a vy ji poté postupně od něj odkupujete. To také znamená, že daný předmět je jeho majetkem, dokud není leasing plně splacen. Podmínky mezi jednotlivými druhy se však mohou celkem podstatně lišit. Záleží tedy na tom, jaký druh leasingu zvolíme.

dohoda o leasingu

Jednou z možností je i operativní leasing bez registru. Ten je poměrně oblíbený, neboť na něj dosáhne mnohem větší počet lidí. Od ostatních se totiž liší tím, že žadatel není prověřován v registru dlužníků. Tím pádem je schválen i lidem, kteří již nějakou půjčku splácí, případně jsou v insolvenci.

Není pochyb, že to má své výhody. I lidé, kteří by byli jinak odmítnuti, si tak mohou dovolit vlastní vůz. A je pravdou, že jej mnohdy potřebují. To platí zvláště tehdy, pokud se jedná například o speciálně upravené auto pro postiženého. Ale i zdravý člověk se někdy zkrátka nemůže spoléhat na veřejnou dopravu, zvláště když například do místa jeho bydliště příliš často nezajíždí. Zde je tedy jasné, proč jsou tito lidé rádi, že si mohou vůz dovolit.

palubní deska auta

Na druhou stranu je však pravdou, že tak o něj mohou žádat i lidé, kteří zkrátka na splácení nemají. Zde je však řešení poměrně jednoduché – vůz je majetkem poskytovatele, takže si jej v takovém případě zkrátka může vzít zpět a například prodat, aby získal své peníze zpět. Dlužník tak nebude mít ani auto, ani peníze.

Ukazuje se tedy, že ani tento typ leasingu není tak výhodný, jak se může na první pohled jevit. Ano, existují lidé, kterým skutečně může pomoci. Většina z nás však udělá lépe, pokud sáhne po jiné variantě financování.

2/5 - (1 vote)