Máme doma bungalov

Máme doma bungalov


Lidé, kteří si nechají vybudovat bungalov na klíč, se řadí do dvou základních kategorií. Do první skupiny patří ti, co o zásadních výhodách tohoto rozhodnutí dosud nemají přehled, a v druhé skupině se nachází lidé, kteří se již s mnoha přednostmi seznámili, a někdy je cíleně vyhledávají. Proč si tedy pořídit bydlení tohoto typu, a nechat daleko za svými zády patrové objekty?

terasa u domu

Estetický dojem – bungalovy jsou využívány i jako domy pro rekreační účely v přímořských letoviscích i na jiných místech v zahraničí a v tuzemsku. Rekreanti tu mají vše při ruce, pohodlně vyjdou s kávou či s ovocným džusem na terasu k bazénu a dotyčný objekt obvykle bývá navíc velmi atraktivní, takže stojí za to si jej pořádně prohlédnout a pokochat se jeho vzezřením. Zapamatujte si, že čím nižší objekt před vámi stojí, tím lépe se v těchto místech cítíte, protože tu máte větší přehled, prostor je více otevřený a vzdušný a cítíte se tu také svobodněji. Naopak sevření a nesví se můžete cítit v ulici mezi mrakodrapy, a velmi citlivě na vyšší stavby reagují lidé postižení klaustrofobií.

dům bungalov

Údržba – udržovat patrový dům se zdá snadné do té doby, dokud vám manželka nepřipomene, že jsou zanesené okapy listím, a je potřeba je vyčistit. Popadnete do rukou výsuvný žebřík a vystoupáte s ním do výšky sedmi metrů. Kdo trpí závratí, vyleze sotva do třímetrové výšky, a kdo sice závratí netrpí, ale udělá v sedmi metrech jediný špatný pohyb, může se mu to stát osudným. Pády z prvního patra bývají smrtelné poměrně často, nepodceňujte to. U bungalovu se vám to přihodit nemůže, tam i pád ze střechy většinou končí jen lehkým zraněním. A to samé se týká i jiných prací, například mytí oken, natírání fasády, instalací venkovních rolet atd. Bungalovy jsou zkrátka bezpečné objekty i z tohoto úhlu pohledu, i když se může zdát malicherný.