Kdy si domů pozvat úklidovou firmu

Kdy si domů pozvat úklidovou firmu


Poptávka úklidu od profesionálních firem vzrůstá v domácnostech zejména před slavnostními příležitostmi. Bývají to například Vánoce, Velikonoce, svatební oslavy, různé večírky, oslavy narozenin a dalších významných životních jubileí. V tomto období je zapotřebí zvládnout mnoho činností najednou a některé z nich jsou buď nad naše síly, anebo na ně nemáme jednoduše čas.

úklidové prostředky

Podělte se o práci

S generálním úklidem v domácnosti před svatbou to může být, jako při stěhování. Tehdy se také vyplácí rozdělit pracovní činnosti tak, aby stěhovací firma zvládla to nejobtížnější, a o ty snazší úkony se postaráme sami. S úklidem to může probíhat následovně:

mytí koberců

Okna – mytí oken by měla obstarat úklidová firma. Zvláště ve vyšších patrech od země. Je to jedna z nejriskantnějších činností, na kterou také řada amatérů (amatérek) doplatila životem. Můžete se o tom dočíst i na Internetu, pád z okna ze čtvrtého patra většinou nikdo nepřežije a může k němu dojít velmi snadno, stačí špatně zapřené štafle a nepozornost při náklonu nebo klouzavé boty.

Koupelny, kuchyně, toalety – toto je velmi pracné a náročné na fyzickou kondici, navíc se tu mohou vyskytovat chemické čisticí prostředky na bázi chlóru, takže se rozhodně nejedná o nic zdravého ani příjemného. Profesionální firmy mohou mít i šetrnější čistidla, a jsou to odborníci, nechte tedy raději tuto oblast na nich.

Koberce – drhnout koberce rejžákem, nechat je vyschnout a následně vyluxovat – tento postup býval zvykem v době, kdy nebyly dostupné čisticí stroje, ale dnes se to již vůbec nevyplatí. Úklidová firma vyčistí koberec mnohem efektivněji, protože čištění koberců probíhá tak, že se nečistoty nasávají do sběrné nádoby již za mokra. O koberce se tedy starat nemusíte a vy se pusťte hlavně do třídění a pořádek ve vašich osobních věcech ve skříních.