Jak dobře znáte jméno Kari Traa

Jak dobře znáte jméno Kari Traa


Píše se 22. únor roku 1998 a právě vrcholí jeden z nejslavnějších hokejových turnajů všech dob, který přinesl obrovskou slávu českému týmu – Olympijské hry Nagano 98. Možná, že i právě vy jste byli tehdy doslova přilepení u televize, když náš tým zvítězil ve finále nad Ruskem poměrem 1:0, sice těsně, ale podstatné bylo, že kapitán Vladimír Růžička mohl vítězoslavně zvednout pohár nad hlavu, a přenést skrze přenosové vozy televizní techniky tyto radostné chvíle i k nám, do vzdálené České republiky.

sjezdové lyžování

V této době, na stejném olympijském stánku, se však odehrával i jiný příběh. Figurovala v něm tehdy velmi mladá a půvabná Norka Kari Traa. Bylo jí teprve 24 let a krátce po jejích čtyřiadvacátých narozeninách si tu 11. února vybojovala bronzovou medaili v jízdě v boulích, v disciplíně akrobatického lyžování. Tím začala její slibná olympijská kariéra, kterou završila o čtyři roky později zlatou medailí v téže disciplíně, a o osm let později stříbrnou medailí. Kromě toho přidala v jízdě v boulích i čtyři zlaté a tři stříbrné medaile z Mistrovství světa.

lyže na sněhu

Úžasné, že? Jste-li milovnicemi akrobatického lyžování či jiných zimních sportů, a navíc máte rády historii a chcete si přiblížit tu nádhernou atmosféru té doby, kdy Kari Traa zdolávala sněhové boule a naši hokejisté vezli domů nejcennější trofej ze všech, máte možnost od této slavné sportovní hvězdy obléknout něco rozhodně nevšedního.

lyže na svahu

Kari Traa https://www.c-store.cz/kari-traa-c133-0-1-htm se dnes zabývá tvorbou a prodejem dámského sportovního oblečení, ale i oděvů pro volný čas na venkov i do města. Nahlédnete-li do jejích modelů, zjistíte, jak zajímavé kousky ve svém šatníku někteří lidé mají, a hlavně je to propojuje jako magnet s touto nádhernou bytostí, i s tím, co dokázala. Máte-li zájem a možnosti, můžete se k těmto lidem připojit i vy, a nosit na sobě to, co se vám líbí, v pestrých barvách a v zajímavých vzorech, které rozhodně nepatří k všedním konfekčním záležitostem.