I muzea mohou mít své 3D virtuální prohlídky

I muzea mohou mít své 3D virtuální prohlídky


Když se venku ochladí, začne pršet a vás to netáhne do přírody, ale spíše do obývacího pokoje nebo dokonce do ložnice přímo do postele, můžete si tu doma odpočinout, ale neměli byste tam zůstávat celý den. Měli byste se jít někam projít, alespoň na pár hodin, a k tomu se báječně hodí například muzeum. Muzea patří k oblíbeným objektům, které lidé navštěvují ve svém volném čase poměrně často a naše země se může pochlubit ne třemi nebo pěti muzei, ale několika stovkami muzeí. Každé z nich je ale jinak koncipované a mnohá jsou zaměřena na oblasti či životní styl, který byste možná ani neočekávali.

obrazová galerie

Existuje například Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, Technické muzeum v Brně, Slezské zemské muzeum v Opavě, Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře, anebo třeba Hornické muzeum v Ostravě. Jestliže se tedy odhodláte některé z nich navštívit osobně, zakoupíte vstupenku a jde se na věc. A teď si představte, že nevíte, co vás uvnitř čeká. Možná, že jste tam očekávali něco jiného, než co by vás dokázalo uspokojit, a tak se může stát, že vás návštěva muzea prostě zklame. Ne, že by nebyly expozice obecně poutavé a dobře sestavené, ale vy byste chtěli přece jen zajít jinam.

socha v muzeu

Z tohoto důvodu je výhodné jak pro samotná muzea, tak i pro jejich návštěvníky, zajistit 3D virtuální prohlídky muzeí. Jakmile se někdo z potenciálních zájemců rozhodne tamní prostory navštívit, prohlédne si na webových stránkách interiér a sestavu tamních expozic a snadno se pak rozhodne, zda se tam zajít podívat osobně a vidět vše v reálném módu na vlastní oči. 3D virtuálními prohlídkami se předchází výše uvedeným potížím a navíc se tím může ještě více zvýšit atraktivita muzea, protože je velký rozdíl jít někam, o čem skoro nic nevíme, anebo do míst, která si můžeme předem zmapovat a mít jasnou představu o tom, co nás tam čeká.