Co vás čeká při úklidu po malování

Co vás čeká při úklidu po malování


Zdědili jste po vašich předcích velký dům, který sice nevyžaduje zásadní stavební rekonstrukci, ale bude nutné jej vymalovat? A chcete se do malování pustit sami, protože to umíte jako profesionálové? Proč ne, ovšem na jedno si vás dovolíme upozornit, a sice na rozložení sil a energie. Vymalovat jednu nebo dvě místnosti zvládnete ve dvou lidech za necelý týden, ale dům o dvanácti místnostech, schodištích a vstupní hale bude rozdělávka na měsíc.

malířské potřeby

Stará malba – u starších domů s více vrstvami malby se vyplácí malbu strhnout a zdivo penetrovat. Toto je ovšem velmi náročný proces zejména na úklid. Padající vlhká malba ze zdi se na podlaze mění v bahnitou kaši a i když podlahu zakryjete kartonem nebo bublinkovou fólií, udržet objekt v čistotě se vám zřejmě nepodaří.

malíř pokojů

Bublinková fólie – zmínili jsme tu bublinkovou fólii, s tou zakryjte nejen podlahu, ale i okna, dveře, lustry, větší kusy nábytku a další odložené nebo napevno připevněné předměty. Ušetříte si tím námahu při uklízení.

Úklid po malování – při větší malířské akci však může být úklid nad vaše síly. Budete natolik unavení, že jej odbydete, což vás pak bude mrzet a se špatným pocitem budete zařizovat vše ostatní ohledně bydlení, až se možná nakonec rozhodnete podniknout jej znovu s časovým odstupem. Jestliže ale ušetříte za malíře a budete mít vymalováno jako od profesionálů, zbyde vám pravděpodobně dostatek financí, abyste si mohli dovolit zadat úklid po malování úklidové firmě. Bude to mít i pozitivní psychologický efekt, protože budete vědět, že máte hotovo, zároveň si odpočinete a o úklid se starat opravdu nemusíte v žádném směru – úklidové firmy pracují precizně tak, že se postarají o podlahy, okna, dveře, nábytek, vyčistí koberce, důkladně vydezinfikují a umyjí toalety, koupelny, kuchyně a všechny ostatní prostory.