Za ztrátu tvorby testosteronu si mnohdy můžeme sami

Za ztrátu tvorby testosteronu si mnohdy můžeme sami


Testosteron je velmi důležitý hormon, který v mužském těle zajišťuje řadu funkcí, z nichž některé nejsou dosud ještě plně probádány. Co se však již všeobecně ví, je fakt, že s jeho tvorbou úzce souvisí takzvaná hormonální rovnováha. A ta je jednou z podmínek, aby byl v rovnováze i samotný organismus. Součet veškerých dějů v lidském těle je natolik obsáhlý, že bychom tu mohli rozebírat do detailů mnoho hodin jen některé segmenty z obsažného celku, ale pro zjednodušení si pouze shrňme, že testosteron přímo koliduje se stresovými hormony adrenalinem a kortizolem. Jestliže stresové hormony převládnou a v těle se budou tvořit takřka neustále pod vlivem chronické formy stresu, tvorba testosteronu se utlumí a zároveň dojde k adrenální únavě.

partneři v trávě

Adrenální únava je projev přetížené kúry nadledvinek, odkud produkce stresových hormonů probíhá, a vzniklá hormonální dysbalance vytvoří v těle řadu změn patologického charakteru. Projeví se to kromě problémů s erekcí i zvýšenou únavností, vypadáváním a šednutím vlasů, nedostatkem energie, sklonům k tloustnutí a ztrátě svalové hmoty. Z muže se postupně stává neplodný jedinec, který se přibližuje spíše seniorům, ačkoli mu může být třeba sotva čtyřicet let.

novomanželé u stolu

Chronický stres je jedním z nejnebezpečnějších nepřátel a souvisí s životním stylem současné generace. Problém je v tom, že těch stresových vlivů je kolem nás velmi mnoho, a sčítají se. A pokud namísto jejich cílené eliminace ještě poptáváte Viagru koupit, která neřeší příčinu, ale pouze následek, nemůže být výsledek terapie uspokojivý. Namísto Viagry se doporučuje užívat adaptogenní bylinky, kam patří například Ženšen nebo Kotvičník zemní či Maca peruánská. Adaptogeny napomáhají lépe stres zvládat, zatočit s ním, a udržet si hormonální rovnováhu. Adaptogeny jsou na rozdíl od Viagry přírodního původu, a není k jejich užívání nutný lékařský předpis.