Vysavač dna bazénu jako víceúčelový pomocník

Vysavač dna bazénu jako víceúčelový pomocník


Bazénový vysavač je příslušenství zcela nezbytné pro zajištění dobré jakosti vody v jakékoli nádrži na koupání, ať už se jedná o zcela či částečně zapuštěný bazén, anebo třeba dětské brouzdaliště. Využívá se k mechanické očistě dna a nabízí se tu celkem tři základní druhy těchto mechanismů – plně automatické (robotické), poloautomatické a ruční. My bychom se mohli přidržet toho posledního typu a odhalit jeho jednu podstatnou přednost:

voda v bazénu

Bolesti zad – víte, kolik lidí se trápí s bolestmi bederní páteře, které se projevují poměrně často při delší a monotónní práci například v kuchyni při přípravě pokrmů, anebo v mírném předklonu, kdy se snažíte vyčistit zablácenou obuv? Příčinu hledejme obvykle v ochablé svalové partii beder, což je jedna ze známek civilizačních obtíží sedavého způsobu zaměstnání a obecně nedostatečné míry tělesného pohybu. Bederní páteř je pak příliš zatěžována, a pokud znáte film „Ten svetr si nesvlíkej“, jistě si vybavíte, jak v něm Petr Nárožný předvedl, jaké to je, když vás „chytnou“ plotýnky.

bazén na zahradě

Máte-li doma ruční vysavač bazénu, například jako nástavec na teleskopickou tyč, dejte mu přednost před robotickými systémy. Je levný, dobře dostupný, prakticky nic se na něm nedá pokazit, ale hlavně veškerou práci musíte vykonat vy. A právě poctivým vysáváním bazénového dna důkladně zaměstnáte zádové svaly a budete-li poctiví a očistu bazénového dna nebudete zanedbávat, můžete si být jistí, že pro svá záda uděláte mnohem víc, než kdybyste nechali po dně rejdit robota a váleli se na kanapi u televize.

A jedna rada na závěr: chcete-li posílit zádové svaly ještě víc a důkladněji, zařaďte do svého cvičebního programu mrtvý tah, je to cvik, kdy zvedáte ze země vhodnou zátěž pouze pohybem vašich zad, a že je toto cvičení skutečně efektivní, vám potvrdí nejeden zkušený kulturista.