Parťák do života

Parťák do života


Ztratit psího kamaráda je velice smutná událost, protože pro většinu lidí je to dnes člen rodiny. Jestli i vy čelíte nedávné ztrátě pejska a začínáte přemýšlet nad pořízením nového, určitě jej vybírejte pečlivě a s rozvahou. Nejhorší co můžete udělat je kupovat psa jako dárek dítěti, které se o něj nebude umět nebo chtít starat. Mít jakékoliv zvíře je závazek na mnoho let, a proto by jej měla chtít celá rodina. Výběr psa je potřeba zvážit, protože existují desítky psích plemen, ze kterých můžete vybírat. Ač jeho pro vás možná lákavé, měli byste se vyhnout výběru psa jen podle toho jaký se vám líbí vzhledově. Vybírat psa byste měli primárně podle vašich možností a také podle jeho povahy. Jsou plemena která jsou ostřejší, a jsou zase ta, která jsou skvělými mazlíčky. Jestli máte děti, určitě vybírejte psa extrémně pečlivě, aby nedošlo k potyčce mezi nimi, a v naprosté většině případů končí špatně pro dítě.

akita inu

Jakého vybrat?
Jestli nemáte jasnou představu o tom jaký psí kamarád by měl jít vaší cestou životem, je dobré si nejprve ujasnit co od něj čekat. Nechce se vám trávit hodiny na cvičáku, nejste ve výchově důslední a máte málo prostoru? Pak pro vás nebudu vhodná větší plemena s ostrou povahou. Hledáte spíše kamaráda na mazlení, který nebude vyžadovat příliš péče a tvrdší výcvik? Mezi vhodná plemena patří třeba akita inu. Nepotřebuje spoustu času, bez cvičáku se obejde a má ráda svůj klid. Pro spoustu lidí je to ideální pes.

pes akita

Jestli vás zajímá jaká je za akitu cena Kenichiai, kontaktujte nás. Naše chovná stanice patří mezi evropskou špičku, což můžeme doložit mnohými certifikáty. Naši psi se pravidelně umisťují mezi vítězi karliných kategorií na výstavách. Chováme jen japonskou linii se skvělými vzhledovými i povahovými vlastnostmi. Přijďte se k nám podívat a možná u nás najdete co hledáte.