Design a bezpečnost

Design a bezpečnost


Mít patrový dům nemusí být žádná hrůza. Spousta lidí se ho bojí, a když si vybírají dům, dávají častěji přednost přízemním bungalovům. Jako nejčastější argument používají to, že mají obavy z toho, jak by chodili do schodů ve vyšším věku. Vyšší věk automaticky neznamená nulovou pohyblivost, takže se toho nemusíte bát. I generace před námi mívaly patrové domy, a zvládali do nich chodit.

Do patrového domu si musíte pořídit zábradlí. Bez něj vám dům žádný stavební úřad nezkolauduje. Zábradlí se dává nejen ke schodům, ale i do francouzských okna, která se též těší velké oblibě. Můžete mít moderní dům s francouzskými okny ve štítových zdech, což vypadá velice dobře. Záleží na architektovi, jaký návrh domu vám připraví, a co se vám líbí. Francouzská okna nejen hezky vypadají, ale poskytnou vám v patře více světla.

moderní zábradlí

Existuje několik typů schodů. Zatímco většina lidí preferuje obyčejné zděné schody díky své stabilitě a cenové dostupnosti, mnozí lidé dávají přednost točitým schodům. Záleží na tom, kolik prostoru pro schody máte. Kdo má větší užitnou plochu a dobrá návrh, ten si může dovolit velkorysé schodiště, které se může stát centrálním prvkem celého domu.

moderní schody

Jakékoliv schodiště ale musí mít zábradlí. Jde o bezpečnostní prvek, protože bez zábradlí snadno někdo ze schodů spadne. Mnoho lidí zábradlí využívá zcela automaticky a nevědomky. Pokud máte malé děti, potřebujete ho dvojnásob. Můžete si pořídit velice moderní skleněné zábradlí, které je ale náročnější na údržbu, a nebo můžete zvolit nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova, které se dá kombinovat s dalšími materiály. Nerezové zábradlí může mít mnoho podob a my vám nabídneme spoustu různých provedení. Prohlédněte si hotové fotografie zábradlí, která jsme už nainstalovali zákazníkům domů. Mezi nimi se může skrývat takové, které se vám bude líbit natolik, že ho doma také budete chtít.